Gastor Türkiye Resmi Blog Sayfası

Stres reflüyü etkiler mi ? Mide rahatsızlığı olanlar nasıl beslenmeli? Reflüsü olanlar nasıl hareket etmeli? Çok daha fazlası Gastor Türkiye Resmi Blog sayfasında.

Blog Gastor Slider Görseli
icon-research
araştırmalar
icon-idea
yENİ ÖNERİLER
icon-pixel-perfect
başarılı sonuçlar
icon-seo-friendly
çalışmalar
icon-design
UZMANINDAN ÖNERİLER
Gastor

Kısa ve Öz: Gastor Nedir?

GASTOR® reflü (gastroözofageal reflü) tedavisine destek tıbbi bir üründür, ilaç değildir.

GASTOR®, mekanik olarak işleyen ve mide ekşimesi, üst karın ağrısı, asit reflüsü, irritatif kuru öksürük, ses kısıklığı gibi gastroözofageal reflü ile ilgili semptomların hızla azalmasını sağlayan tıbbi bir üründür.

GASTOR®, hyaluronik asit ve kondroitin sülfattan oluşan, gastroözofageal savunma mekanizmasında özgün ve yenilikçi bir etki gösterecek düzeyde geliştirilmiş bir bileşimdir.

Kaynaklar: GASTOR® kullanma talimatı

 

En Son Yayınlanan İçerikler

Reflü ve Beslenme

Reflü Şikayetlerini Azaltmanın Basit Ama Etkili Yolları

Halk arasında reflü olarak bilinen gastroözofageal reflü hastalığı, mide içeriğinin özofagusa yani yemek borusuna doğru geri kaçması ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi sık rastlanan bir sağlık problemidir. En belirgin semptomları arasında yemekten sonra meydana gelen göğüste yanma hissi, mide içeriğinin ağza gelerek acı bir tat bırakması, boğaz yangısı ve yutma güçlüğü yer alır.

Uzun Süre Aç Kalmak Reflüyü Nasıl Etkiler?

Uzun Süre Aç Kalmak Reflüyü Nasıl Etkiler?

Uzun saatler aç kalmak sindirim sistemini olumsuz şekilde etkileyerek reflüyü tetikleyebilir. Reflü hastalarının, uzun saatler aç kalmanın yaratacağı olumsuz etkilerden kaçınabilmesi için yemek seçimlerinde daha dikkatli olmaları tavsiye edilir. Reflünüz varsa oruç tutmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Oruç tutmanızda herhangi bir sakınca yoksa beslenme önerilerini dikkate alarak Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Yorumlar

İnternet güzel bir ekosistem insanlar bilgiye çok hızlı bir şekilde erişebiliyor fakat bu her zaman olumlu sonuçlar doğurmuyor. Sağlık gibi bilgi kirliliğinin hat safhada olduğu bir ortamda bu tarz üreticilerin uzmanlarla beraber güvenilir bilgiyi bizlere sunmaları takdire şayan.
a65832155622ac173337874f02b218fb
Melis D.
Oldukça faydalı içerikler yer alıyor. Bu oluşumdan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Reflüyle mücadelem ise halen devam ediyor fakat bu defa doğru tercihi yaptığıma eminim.
vote_1
Burak E.

Soruların mı var?

Sağ tarafta yer alan buton ile Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza en hızlı biçimde erişebilirsin.

Bizi Instagram'dan Takip Etmeyi Unutma

Başa dön